ART

art
niedziela, Grudzień 04, 2016
Młody twórca, Kuba Larson wciąga nas w wędrówkę po latach 60. Proste, płaskie, monochromatyczne formy oraz płynna linia na pierwszy rzut przywodzi na myśl silną inspirację malarstwem francuskich malarzy nowej konfiguracji, jak Jean Dubuffet.
2
art
środa, Czerwiec 10, 2015
Już kolejny rok z rzędu przed galerią Davida Zwirnera w Nowym Jorku gromadzi się tłum miłośników Yayoi Kusamy. Japońska artystka okrzyknięta została niedawno na podstawie muzealnych odwiedzin najpopularniejszym twórczynią na świecie. Give Me Love jest jej najnowszą wystawą w Stanach Zjednoczonych.
5
art
poniedziałek, Maj 19, 2014
W marcu ruszyła Tymusz Gallery, ciekawy projekt, nowa przestrzeń dla sztuki, prezentująca prace katowickiej malarki Haliny Tymusz.
6
art
wtorek, Kwiecień 29, 2014
Warszawa - kolebką street artu w Polsce? To chyba zbyt górnolotne stwierdzenie. Wiadomo na pewno, że street art przez Warszawiaków jest chętnie promowany. Niektóre z dzieł ze stołecznych budynków możemy podziwiać dłużej, inne znikają po jednym sezonie. Zapraszamy na szybki przegląd 4 najbardziej kultowych murali, autorstwa polskich i zagranicznych twórców, które wypadłaby znać.
8
art
sobota, Marzec 29, 2014
Laura Makabresku – mistrzyni analogowych fotografii. Jak nikt inny, w swoich zdjęciach, potrafi oddać klimat baśni, którą ogranicza jedynie do kadru. Stworzyła swój własny niepowtarzalny styl, choć wielu wciąż doszukuje się porównań z Aëlą Labbé. Tematyka jej prac balansuje na pograniczu śmierci i wszechogarniającej erotyki, a świat realny miesza się z fantastyką.
13
art
czwartek, Marzec 27, 2014
Sandra Dieckmann to niezależna niemiecka ilustratorka, tworząca we Wschodnim Londynie. Jej prace wywołują głębokie poruszenie, przywołując na myśl bajki z dzieciństwa. Wyróżnia je wyjątkowa kompozycja, mocny przekaz, humor przy jednoczesnym zachowaniu piękna i artyzmu.
8