KARUZELA WRAŻEŃ: HONG KONG

city
To miasto wzbudza wiele emocji. Tutaj jest wszystko i tutaj są wszyscy. Oto azjatycka Wieża Babel w kilku odsłonach.

Hong Kong to miasto, które jak żadne inne wzbudza skrajne emocje oraz pobudza wszystkie zmysły. Tętni życiem, jest przepełnione, głośne, duszne ale również kolorowe, inspirujące, dynamiczne. Uliczki może i ciasne, ale wypełnione zapachem jedzenia z Tajlandii, Wietnamu, Chin, Japonii, Indii czy Europy. Widok wysokich, betonowych budynków może zmęczyć już po kilku dniach, ale zapach Pacyfiku, lazurowa zatoka, rajska przyroda otaczająca miasto zrekompensują zalane betonem oczy w zaledwie kilka chwil. Wpływy brytyjskie mieszają się z klimatem i stylem życia regionu Pacyfiku, co sprawia, że z Hong Kong to zasilacz pozytywnej energii, chociaż na pierwszy rzut oka wcale tak nie wygląda.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hong Kong to karuzela wrażeń. Kawloon, Wan Chai czy Cause Bay tętnią życiem, ale wystarczy pojechać na zielone wzgórze Victoria Peak by złapać oddech i spojrzeć w dół na rozświetlone, pulsujące pozytywną energią miasto. Ten najbardziej znany port na świecie, to mieszanka języków, smaków, kultury z całego świata. Za dnia pędzi, wieczorami odpoczywa na deptaku wzdłuż zatoki po stronie Kawloon lub w malutkich knajpkach wypełnionych muzyką i dobrym jedzeniem.

 

 

 

 

Obowiązkowo należy wspiąć się na Victoria Peak, odwiedzić Ocean Park, przejechać się kolejką linową by zobaczyć piękne zielone wzgórza otaczające miasto, przebyć odcinek z Sheung Wan do Happy Valley piętrowym tramwajem, popłynąć miejskim promem z Wan Chai na Kawloon, odwiedzić rozświetloną neonami imprezową dzielnicę Soho oraz zobaczyć wielki posąg Buddy. Warto także wytężyć wzrok, gdyż w zakamarkach zatłoczonych ulic łatwo przegapić designerskie księgarnie, unikalne sklepy czy smaczne knajpy i klimatyczne kawiarnie.

 

 

 

 

 

Jedno jest pewne, jeszcze długo po powrocie w uszach będzie słychać dźwięk tutejszej ulicy, czuć smak jedzenia i zapach kadzidełek z przydrożnych ołtarzyków. Bezsenność w Hong Kongu, jak i długo po powrocie z drzewnego portu gwarantowana, to prawdziwy generator pozytywnych wrażeń!

 

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kropelnicka (zdjęcia: @kroplaseye, Instagram)                                                                                       

20

Komentarze

2

wh0cd557789 <a href=http://costofcymbalta.us.org/>cost of cymbalta</a>

buy essay online <a href=https://buyessays.us.com>buy essay</a> buy an essay online https://buyessays.us.com - buy essay

Dodaj komentarz

środa, Czerwiec 24, 2015
Wydawałoby się, że podróże kształcą, także nasz gust... Razem z ShopAlike.pl przedstawiamy 10 pamiąt ...
wtorek, Marzec 24, 2015
Miasto fabryk, przemysłu włókienniczego, mody. Łódź to ciągle rozwijający się ośrodek kulturalny. Fi ...
piątek, Marzec 20, 2015
Na chwilę przenosimy się do malowniczego Madrytu! ...