MELANCHOLIA

design
Melancholia to polska biżuteria, odzwierciedlająca w swojej formie opowieść o towarzyszącej człowiekowi odwiecznej potrzebie zmiany sposobu istnienia substancji. Ta wyrafinowana koncepcja zmaterializowana w szlachetnych i precyzyjnie wykonanych przedmiotach.

Melancholia to założona w 2014 roku marka jubilerska, której kolekcje inspirowane są alchemiczną ikonografią i symboliką. Projektanci i założyciele marki, Daria Malicka i Maciej Wodniak, reinterpretują tradycyjne formy jubilerskie i przywracają je współczesnej wrażliwości. Jako artyści i projektanci korzystają ze swoich doświadczeń w dziedzinie sztuki i designu, by wykreować markę o unikalnym charakterze.

 

 

 

Biżuteria spod znaku Melancholii nawiązuje do estetyki czasów starożytnych. Cechuje ją surowa i geometryczna forma przywodząca na myśl metaforyczne treści. W projektach pojawiają się między innymi meandry, polihedrony, heksagonalne ogniwa, metalurgiczne i astronomiczne znaki, czy motyw Ouroborosa – węża pożerającego własny ogon, symbolizującego nieskończoność. Starożytna myśl alchemiczna i koncepcja jedności wszystkiego we Wszechświecie, powraca tu za sprawą wykorzystywanych przez markę nowoczesnych technologii jubilerskich. Dzięki nim transmutacja metalu w przedmiot, któremu nadajemy znaczenie, staje się możliwa.

 

 

 

Dla twórców Melancholii istotne jest zaangażowanie w procesy przemiany koncepcji w rzecz, projektu w produkt. Z tego względu biżuteria wykonywana jest w Polsce, a lokalna produkcja umożliwia doskonałą koordynację procesu projektowego i wykonawczego. Przy powstawaniu biżuterii wykorzystywane jest srebro próby 925 oraz powłoki galwaniczne z 24-karatowego złota, rodu i rutenu.

 

 

 

Lookbook 2015

Zdjęcia: Tatiana Hajduk (Larrmo)

Modelka: Monika M. (Free Models)

Makijaż i fryzura: Karolina Łata

Stylizacja: Melancholia

 

Zdjęcia produktów: Barbara Kubska

 

www.facebook.com/melancholia.co

http://instagram.com/melancholia_co/

3

Dodaj komentarz

środa, Wrzesień 30, 2015
"Skandinavian always looks good!". I trudno się nie zgodzić. Na ulicach Kopenhagi czy Sztokholmu rzą ...
poniedziałek, Wrzesień 21, 2015
Co stanie się, kiedy po raz kolejny uchodząca za jedną z najfajniejszych ulicznych marek połączy sił ...
środa, Wrzesień 16, 2015
Przenikanie się form, zderzenie kolorów, eklektyczne połączenia. Moda i sztuka spleciona w miłosnym ...