PAPAYA YOUNG DIRECTORS - II EDYCJA KONKURSU DLA MŁODYCH KREATYWNYCH

events (culture)
Papaya Young Directors to adresowany do młodych twórców, na stworzenie scenariusza oraz realizację filmu reklamowego. 23 marca na stronie www.papayayoungdirectors.com zostaną ogłoszone tematy konkursowe i tym samym rozpocznie się tegoroczna edycja konkursu.

Ogólnopolski konkurs Papaya Young Directors kierowany jest do studentów i absolwentów szkół wyższych. Po zeszłorocznej, premierowej edycji, organizatorzy byli pewni, że na tym nie mogą poprzestać. „Ubiegłoroczne wydarzenie przerosło nasze oczekiwania i pokazało nam, że taka formuła jest bardzo potrzebna. Konkurs debiutował, ale od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem środowiska i branży filmowej oraz twórców, od których otrzymaliśmy 208 scenariuszy – komentuje Kacper Sawicki, szef  Papaya Films, która jest organizatorem konkursu.

 

Zadaniem konkursowym jest stworzenie scenariusza reklamy oraz jej realizacja. Tematem 45 sekundowych filmów są produkty sponsorów i partnerów wydarzenia, wśród których znaleźli się: Rossmann, PZU. Fundacja Stop Wariatom Drogowym, Prosto, Play. Tegoroczne tematy zostaną ogłoszone 23 marca, a ostateczny termin zgłaszania scenariuszy minie 10 kwietnia 2015 roku.

 

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy mają za zadanie stworzenie scenariusza reklamy. Każdy może wybrać i zgłosić maksymalnie 4 tematy, do których stworzy scenariusz, finalnie do realizacji może przejść tylko 1 pomysł. Z nadesłanych propozycji jury wybiera 12, które zostaje zakwalifikowanych do drugiego etapu. Zadaniem finałowej dwunastki jest wcielenie własnego pomysłu „w życie” i nakręcenie filmu reklamowego. Każdy twórca otrzymuje na ten cel środki finansowe wraz z listą kontaktów i firm, które udzielą im wsparcia podczas realizacji (są wśród nich m.in.: firmy dysponujące sprzętem i światłem, domy postprodukcyjne itp.).

 

Zwycięzca zostanie ogłoszony 15 czerwca podczas uroczystej gali i otrzyma 20.000 złotych. Przewodniczącymi tegorocznego jury są: Zuza Duchniewska oraz Maciej Waligóra – dyrektorzy kreatywni DDB&tribal.

 

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej: www.papayayoungdirectors.com oraz na Facebooku: www.facebook.com/papayayoungdirectors.

 

 

3

Dodaj komentarz

poniedziałek, Lipiec 13, 2015
Detale dopracowane w każdym calu. Kadry, które z pewnością mogłyby imitować zdjęcia z rozkładówek Vo ...
niedziela, Czerwiec 28, 2015
Fabuła ustępuje miejsca artystycznym sekwencjom obrazów. Dopieszczone stylizacje bohaterów, w tle mo ...
czwartek, Luty 20, 2014
Często się mówi, że coś jest filmowe. Marzymy by stać się kimś innym, albo przeżyć coś jak w filmie. ...