Inność Eylül Aslan

inspiring people
Inne, intrygujące, magiczne i dziwne. Te wszystkie określenia przychodzą na myśl po obejrzeniu jej portfolio. Eylül Aslan to młoda fotograf - Turczynka, mieszkająca i pracująca w Berlinie. Kilka słów o niej i jej pracach.

Kim jest Eylül Aslan?

 

Nazywam się Eylül co po turecku oznacza wrzesień. Jestem Turczynką, urodziłam się i wychowałam w Stambule, ale obecnie mieszkam i pracuje w Berlinie.

 

Od kiedy zajmujesz się fotografią i dlaczego?

 

Miałam wtedy 17 lat..czyli jakieś 6 lat temu. Fotografia pozwoliła mi wyrazić siebie na wiele sposobów, dzięki niej mogłam pokazać kim tak naprawdę jestem, robiąc zdjęcia jestem sobą. 

 

 

Co inspiruje Cię najbardziej?

 

Wszystko co przyciąga moją uwagę! 

 

Twoje zdjęcia mogą określić jakiś inny, dziwne, tajemnicze, absurdalne? Jak byś opisała swoją pracę?

 

Myślę że pokazuje mój świat, po części coś co dzieje się w mojej głowie - moje fantazje, marzenia, lęki, osobowość. Może brzmi to tak jakbym była skoncentrowana tylko i wyłącznie na sobie, ale naprawdę takie emocje mi towrzyszą. Oprócz tego pokazuje rzeczy i osoby które mnie inspirują, koncentrując się najczęściej na jednym elemencie. Poprzez zdjęcia staram się opowiedzieć pewną historię, towrzyszy temu pewna doza intymności i domieszka francskiej literatury.

 

 

 

Na większości Twoich zdjęć zoabczymy części ciała, to sprawia, że obraz jest bardzo tajemniczy i zmysłowy, czy taki jest Twój zamiar?

 

Tak, lubię skupiać się na jednym elemencie. Jest to też przejaw kultury w jakiej się wychowywałam i w jakiej żyją moi znajomi, gdzie pokazanie ciała kojarzy się z kobietą lekkich ovyczajów, więc można powiedzieć że moja fotografia jest w tej kulturze przejawem pewnego buntu. Mój ojciec do dzisiaj mówi, że patrzy na moje zdjęcia z lekkim poczuciem wstydu. Obecnie pracuję w innym mieście, gdzie nagość jest czymś naturalnym i jest bardzo często pokazywana, więc jest to zderzenie dwóch odmiennych kultur, co jest naprawdę bardzo inspirujące. 

 

Z kim najczęściej pracujesz?

 

Bardzo lubię pracować ze "zwykłymi" ludźmi, czesto przyjaciółmi, lub obcymi spotkanymi na ulicy, czuję się wtedy bardziej komfortowo. Oczywiście robiąc większe sesje pracuję z profesjonalnymi modelami. 

 

 

 

Jakiego używasz sprzętu? 

 

Mój ulubiony aparat to Nikon - model F90X

 

Jak wygląda Twój zwykły dzień pracy? Planujesz swoje sesje, czy zdjęcia robisz spontanicznie?

 

Wszystko zależy od projektu. Pewne rzeczy muszą być zaplanowane (chociaż ja preferuję spontaniczne pomysły).

 

 

 

Czy kraj, kultura z której pochodzisz mają jakiś wpływ na styl Twoich zdjęć?

 

Tak, zdecydowanie! Nie sądzę żebym zajęła się fotografią, gdybym urodziła się np. w Szwecji. To właśnie kultura w jakiej się wychowywałam miała największy wpływ na wybór mojego zawodu. 

 

Co jest Twoją pasją, zaraz po fotografii?

 

Uwielbiam podróżować! Uwielbiam poznawać nowe kraje, ich kulturę i język. Moją kolejną pasją jest literatura!

 

www.septemberlion.com

 

12

Dodaj komentarz

czwartek, Marzec 26, 2015
Jedno z najbardziej gorących nazwisk wśród młodych fotografów. Patrząc na jego zdjęcia - błyskawiczn ...
wtorek, Czerwiec 10, 2014
Kobieca cielesność: subtelna, pozbawiona cienia wulgarności, daleka od "plastikowego seksapilu". Bez ...
poniedziałek, Maj 19, 2014
Młody, nieprzyzwoicie zdolny. Minimalista i rewolucjonista. Fotograf-samouk, z Południowej Francji, ...