Ciekawy świat Elene Damenia

people
Urodziła i wychowała się w Tbilisi w Gruzji, kraju, gdzie sztuka odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu historii i kultury. Jednak spośród wszystkich form sztuki Elene zafascynowała się fotografią.

CZYM JEST FOTOGRAFIA

Fotografia dla Elene to pewna forma wolności. Dzięki fotografii może pokazywać swój indywidualny świat. Co ją inspiruje? Przede wszystkim ludzie których poznała, miejsca które odwiedziła, tradycje w których dorastała, historie które usłyszała, teksty piosenek, ulubione postaci z kreskówek, czy filmy. Wachlarz zainteresowań odzwierciedlają jej fotograficzne historie. 

 

ULUBIONA FORMA

Elene specjalizuje się w fotografii dokumentalnej i mody. Uwielbia piękne, wystylizowane zdjecia mody, ale zdecydowanie bardziej odnajduje się w codziennej rzeczywistości. Zdjęcia zrobione podczas zwykłych codziennych sytuacji, wyrażają prawdziwe emocje, pokazują zadowolenie czy smutek ludzi. 

 

TECHNIKA

Uwielbia posługiwać się starymi technikami manualnymi. Nie używa żadnych edytorów, ani cięć. Jej zdaniem zdjęcia powinny być przede wszystkim prawdziwe. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

oficjalna strona: www.elenedamenia.com 

blog: elenedamenia.blogspot.com

 

Autor: AM

10

Dodaj komentarz

czwartek, Marzec 26, 2015
Jedno z najbardziej gorących nazwisk wśród młodych fotografów. Patrząc na jego zdjęcia - błyskawiczn ...
czwartek, Sierpień 14, 2014
Warszawskie Targi Designu WZORY to cykliczna impreza promująca młode, polskie wzornictwo. Piąta ed ...
sobota, Czerwiec 14, 2014
Tradycją Łódź Design Festival jest prezentacja najlepszych projektów w klimatycznych, postindustrial ...