Freunde von Freuden, czyli z wizytą u znajomych

people
Rhea Thierstein, Designer, Londyn
A dokładnie rzecz ujmując u znajomych naszych znajomych, tych mieszkających dwa kroki od nas i tych za wielką wodą, w gorącej Ameryce Południowej, czy słonecznej Australii. By ich odwiedzić, najlepiej trafić pod adres: freundevonfreunden.com, który skupia indywidualistów kochających metropolie. Portal stworzony w Berlinie, szybko stał się wyjątkowym wirtualnym miejscem, odwiedzanym codziennie przez tysiące osób, ciekawych życia w najróżniejszych stronach świata.

Różne style życia ukazują owi znajomi znajomych, rozsiani po całej kuli ziemskiej. Nie tylko przyglądamy się niebanalnym wnętrzom, w jakich żyje architekt z Berlina, ilustratorka z Bejrutu, surfer z Los Angeles czy fashionista z Paryża. Odwiedzamy także ich pracownie, biura oraz miejsca, gdzie odpoczywają, spotykają się ze swoimi przyjaciółmi i czerpią inspiracje do działania. Spotykając ich na portalu FvF poznajemy prawdziwy dzień z życia człowieka mieszkającego w Nowym Jorku, Cape Town, Amsterdamie czy na Islandii. Możemy dowiedzieć się co go fascynuje lub co lubi w miejscu, w którym żyje na co dzień. Czujemy, że staje się także naszym znajomym.

 


Tracy Phillips, Singapur

 


Bernat Sobrebals & Juan Diego Tobalina, Artysta i Stylista, Lima Peru

 


Nor Toma, Communication Expert, Gothenburg

 


Céline Saby, Projektantka, Paryż

 

Freunde von Freuden to świetne miejsce do poznania życia ludzi w miejscach, do których sami zamierzamy się wybrać, lub w których zawsze chcieliśmy zamieszkać. Podglądając bohaterów z różnych stron świata, podróżujemy z kubkiem kawy w ręku pozostając w domu, robiąc przerwę w pracy, czy odpoczywając w ulubionej knajpce za rogiem.

 


Danny Hess, Surfboard Designer, San Francisco

 


Mirella “Ella” Salamé, Ilustrator, Beirut

 


Matt Seneca, Grafik, Brooklyn, NYC

 


Elsa Loy, Tancerka i choreograf, Berlin

 


Azuma Makoto, Florysta, Tokio

 


Mario Lombardo, Grafik, Kreuzberg, Berlin

 

Wybrane zdjęcia udostępnione, dzięki uprzejmości redakcji  portalu http: www.freundevonfreunden.com.

 

Autor: Agnieszka Kropelnicka

 

 

 

16

Dodaj komentarz